• Prehlásenie prevádzkovateľa

• Povinné informovanie v zmysle nového zákona č. 18/2018 o ochrane osobných údajov

Spracovávanie osobných údajov sa riadi nariadením EP a Rady EÚ č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracovávaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov) a zákonom SR č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len: „zákon o ochrane osobných údajov“).

Prehlásenie prevádzkovateľa

Prevádzkovateľ prehlasuje, že zaistením ochrany práv dotknutých osôb poveril zodpovednú osobu, ktorá je zverejnená na webovom sídle školy www.zssmsprasice.edupage.org. Daná zodpovedná osoba zabezpečila zverejnenie všetkých povinných informácií nachádzajúcich sa v zákone o ochrane osobných údajov na webovom sídle školy a zaviedla systém zaznamenávania
          bezpečnostných incidentov a akýchkoľvek otázok zo strany dotknutej osoby, ako aj iných osôb.

Jednotlivé informácie sa môže dotknutá osoba dozvedieť priamo na stránke školy www.zssmsprasice.edupage.org. V prípade, že sa dotknutá osoba nevie s informáciami oboznámiť prostredníctvom internetu, je povinné informovanie možné prevziať v papierovej podobe na sekretariáte školy.