• Informácie o výške stravného

• UPOZORNENIE!

FINANČNÚ ZÁBEZPEKU PLATÍ IBA KAŽDÝ NOVÝ ŽIAK!

Žiaci doteraz stravujúci sa v ŠJ, ju už majú zaplatenú a prenáša sa ďalej až do ukončenia šk.dochádzky. (príp. do úplného odhlásenia sa zo stravovania v ŠJ)

Náklady na nákup potravín podľa 3. finančného pásma:

Desiata

Obed

Spolu

0,50€

1,20€

0,40€

2,10€

ZŠ 1-4tr.

1,70€

1,70€

ZŠ 5-9tr.

1,90€

1,90€

Dospelí

4,85€

(z toho réžia 2,45€)

S účinnosťou od 01.05.2023 v zmysle§ 4 ods. 3 písm. a) zákona č. 544/2010 Z.z. o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v znení neskorších predpisov, sa od 1.5.2023 poskytuje dotácia na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa pre tie deti, ktoré navštevujú posledný ročník MŠ (predškoláci), alebo základnú školu  (1. – 9.tr)

Výška dotácie je:

MŠ (predškoláci) – 1,40€

ZŠ 1-4tr.- 2,10€

ZŠ 5-9tr. – 2,30€

Obec Prašice prispieva žiakom z MŠ a ZŠ - 0,10€/1 obed.

Obec Tvrdomestice priespieva žiakom z MŠ a ZŠ - 0,15€/1 obed.

Rodičia, ktorí si uplatnia dotáciu na stravovanie, NESTRATIA NÁROK na daňový bonus na dieťa.

Ak sa Vaše dieťa doteraz nestravovalo v ŠJ a máte záujem o poskytnutie dotácie, po podaní žiadosti o dotáciu bude možné ju poberať až od nasledujúceho mesiaca.

Podmienkou poskytnutia dotácie je účasť na vyučovaní!

V prípade neprítomnosti dieťaťa na vyučovaní je rodič povinný odhlásiť dieťa zo stravy. Za neodhlásené obedy, na ktoré neúčasťou na vyučovaní dieťa nemalo nárok, sa strhne plná suma obedu z finančnej zábezpeky, ktorú musí mať uhradenú každé dieťa stravujúce sa v ŠJ.

Finančnú zábezpeku vo výške 20€ uhradí ----- IBA KAŽDÝ NOVÝ ------ stravník na účet ŠJ vedený v Prima Banke č.:

IBAN:       SK76 5600 0000 0008 4834 5006

Do POZNÁMKY treba uviesť FINANČNÁ ZÁBEZPEKA + MENO DIEŤATA a TRIEDU.
        VARIABILNÝ SYMBOL: 2024

ŽIACI, KTORÍ SA UŽ STRAVOVALI V ŠJ, MAJÚ FINANČNÚ ZÁBEZPEKU UHRADENÚ A NETREBA JU PLATIŤ ZNOVU!!!

FINANČNÚ ZÁBEZPEKU platí každý žiak iba jeden krát - čiže  JEDNORÁZOVO pri prvom prihlásení sa na stravu. Napr. ak sa prihlási na obedy žiak Materškej školy, príp. žiak 1. triedy, zaplatí finančnú zábezpeku 20€, tá sa PONECHÁVA na účte ŠJ, až do ukončenia šk. dochádzky (9. tr.), príp. až do úplného odhlásenia sa  zo stravovania v ŠJ.

Finančná zábezpeka bude vrátená na účet, z ktorého prišla platba (príp. po dohode na iný nahlásený bank. účet).

Prihlásiť, alebo odhlásiť sa je potrebné najneskôr do 14:00 hod. v predchádzajúci pracovný deň u vedúcej ŠJ  p. Šipošovej (najlepšie SMS-kou na T.Č. 0908 792 015)