• Výchovný poradca

Konzultačné hodiny:

pondelok 7:30 - 8:15 a streda 13:15 - 13:55

Kabinet výchovného poradcu je v  suteréneč. dverí 14

Základné informácie – náplň práce výchovného poradcu:

Výchovný poradca:

• Plní úlohy školského poradenstva a v otázkach výchovy, vzdelávania a profesionálnej orientácie detí, ako aj v oblasti prevencie problémového a delikventného vývinu detí.
          • Venuje pozornosť žiakom zo sociálne znevýhodneného prostredia, nadaným a talentovaným žiakom.
          • Poskytuje konzultácie žiakom a ich zákonným zástupcom pri riešení výchovných a vzdelávacích problémov, informuje ich o otázkach štúdia na SŠ a pri voľbe povolania.
          • Informuje rodičov o prijímacom konaní.
          • Pripravuje a realizuje vstupné doklady a prihlášky žiakov na SŠ.
          • Spolupracuje s centrom pedagogického- psychologického poradenstva, vedením školy a v prípade potreby so SŠ.

Centrum pedagogicko – psychologického poradenstva a prevencie

Kontakt:

CPPPaP

Bernolákova 1652

956 22 Topoľčany

Tel: 038 / 5323187

e-mail: cpppaptopolcany@gmail.com

Výchovný poradca v prípade potreby sprostredkuje žiakom a ich zákonným zástupcom

• Pedagogické
          • Psychologické
          • Sociálne
          • Psychoterapeutické
          • reedukačné a iné služby, ktoré koordinuje v spolupráci s triednymi učiteľmi, školskou špeciálnou pedagogičkou a koordinátormi prevencií

Výchovný poradca sa pri svojej činnosti bude riadiť:

• Pedagogicko- organizačnými pokynmi na daný školský rok pre školy, školské zariadenia, ktoré vydala MŠ SR
          • Plán práce školy 2018 / 2019
          • Zákonom č. 245 / 2008 o vzdelávaní a výchove

Z týchto dokumentov pre výchovného poradcu vyplýva:

• V zmysle Dohovoru o právach dieťaťa

a, podporovať a umožňovať rešpektovanie názorov detí a ich účasti vo všetkých oblastiach, ktoré sa  ich v rámci školy dotýkajú

b, sprístupňovať všetkým deťom informácie a poradenskú službu v oblasti vzdelávania a odbornej prípravy na povolanie

• Výchovný poradca úzko spolupracuje  s pedagogickým zborom, hlavne s triednymi učiteľmi, vychovávateľmi ŠKD, školskou špeciálnou pedagogičkou, koordinátormi prevencií, školskou lekárkou, s príslušným školským zariadením poradenstva, s úradom práce, so sociálnymi partnermi školy, s rodičmi žiakov,  so zamestnávateľskými a zamestnaneckými organizáciami a záujmovými občianskymi organizáciami, sleduje a skúma miestne a regionálne potreby odborných pracovníkov.

• Výchovný poradca pomáha riešiť problémy ohrozujúce mravný vývin detí v spolupráci s riaditeľom školy, psychologickou poradňou, v prípade potreby s ďalšími odborníkmi zo zariadení prevencie, pediatrom, soc. kurátorom, políciou.

Harmonogram výchovného poradcu: konzultacne_hodiny_harmonogram_2023-24.docx

Zaujímavé internetové stránky: