• Pre deti

PRAVIDLÁ PRE DETI k bezpečnejšiemu používaniu internetu

l. Nikdy nezverejňuj adresu bydliska, telefónne číslo domov alebo do školy kde chodíš, mená a adresy rodičov a rodinných príslušníkov aj ich telefónne čísla do práce. Nikomu, s kým si sa zoznámil/a prostredníctvom internetu, iba v tom prípade, ak ti to rodičia alebo ľudia, ktorí sa o teba starajú vyslovene dovolia.

2. Pokiaľ sa s rodičmi neporadíš, neposielaj nikomu po internete fotografiu a vôbec žiadne osobné údaje.

3.      Nikdy nikomu, ani najlepšiemu priateľovi neprezraď prihlasovacie meno svojej internetovej schránky alebo počítača.

4.        Nikdy  si   bez   dovolenia   rodičov  nedohováraj  osobné  stretnutie s niekým, s kým si sa zoznámil/a prostredníctvom internetu. Doma musia bezpodmienečne vedieť, kam ideš a prečo. Ak ti rodičia dovolia zísť sa s takýmto človekom, nechoď na stretnutie sám a stretnite sa na bezpečnom verejnom mieste.

5.      Nikdy nepokračuj v "chatovaní" ak si myslíš, že sa tam preberajú veci, ktoré ťa budú privádzať do rozpakov alebo ťa vydesia. Vždy o tomto zážitku povedz rodičom.

6.      Nikdy neodpovedaj na zlé, urážlivé, nevkusné či hrubé e­maily. Nie je to tvoja vina, že si tieto správy dostal/a. Keď sa ti to stane, oznám to rodičom.