v prípade, ak ste nepožiadali o dotáciu na stravu k 31.5.2023 (Vaše dieťa sa v školskej jedálni doteraz nestravovalo) a máte záujem o stravovanie v ŠJ v novom školskom roku 2023/2024 (od 4.9.2023),

Žiadosť o dotáciu na stravu môžete odoslať iba cez Vaše konto       v Edupage v kolónke ŽIADOSTI/VYHLÁSENIA

Poberanie dotácie je nezávislé od uplatnenia resp. neuplatnenia daňového bonusu    na dieťa. Rodič môže na dieťa súčasne poberať aj daňový bonus aj dotáciu        na obedy.

Podmienkou poskytnutia dotácie je účasť na vyučovaní!

S účinnosťou od 01.05.2023 v zmysle § 4 ods. 3 písm. a) zákona č. 544/2010 Z. z. o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v znení neskorších predpisov, je možné poskytnúť dotáciu na podporu  výchovy  k stravovacím návykom dieťaťa  pre tie  deti, ktoré navštevujú posledný ročník MŠ (predškoláci) alebo základnú školu, a to v prípade, ak rodič dieťaťa alebo fyzická osoba, ktorej je dieťa zverené do starostlivosti rozhodnutím súdu, požiada o poskytnutie dotácie na stravu.

Tí rodičia, ktorí o dotáciu k 1. 5. 2023 požiadali a dieťa sa stravovalo v školskej jedálni v tomto školskom roku, nemusia o dotáciu znovu žiadať, dieťa bude evidované na stravu automaticky aj od 1. 9. 2023.

• Ukončenie športového krúžku

• Naša škola sa už druhý školský rok zapája do školskej stolnotenisovej ligy organizovanou Stolnotenisovým klubom v Topoľčanoch. Stolný tenis sa za tento čas na našej škole veľmi spopularizoval. Preto sme si v školskom roku 2022/2023 činnosť športového krúžku ukončili záverečným turnajom v stolnom tenise. Po napínavých súbojoch v zmiešanej kategórii dievčatá + chlapci sa na prvých troch miestach umiestnili :

1.Filip Kluka (7.A)

2.Tomáš Naňo (7.A)

3.Adriana Deličová (7.A)

Víťazom gratulujeme a želáme veľa športových úspechov!

Do fotogalérie bol pridaný nový album Ukončenie športového krúžku.

• Hasičská súťaž – Plameň 2023

• Dňa 10.6.2023 sa žiaci našej ZŠ zúčastnili hasičskej súťaže Plameň v kategóriách štafetový beh a požiarny útok s vodou.

Reprezentovali školu a aj Dobrovoľný hasičský zbor Prašice. Územné kolo tejto súťaže sa konalo v Kovarciach. Naši žiaci na tomto podujatí získali výborné 1.miesto!

Veliteľom bol Jakub Chropeň (3.A) a členmi víťazného tímu E.Klobučníková (3.B), M.Kmotorková (6.B), A.Deličová, S.Hrehová (7.A), M.Martinček, J.Bajzík, A.Sasková, A.Gavalcová (8.A), Z.Klobučníková (9.A).

Našim víťazom gratulujeme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu našej školy a obce!

Do fotogalérie bol pridaný nový album Hasičská súťaž – Plameň 2023.

• Dňa 13.6.2023 sa traja žiaci našej školy- Tomáš Naňo (7.A), Michaela Kmotorková (6.A) a Timea
            Matúšová (5.A), zúčastnili Majstrovstiev Slovenska v parkúre, ktoré sa konalo v športovom komplexe
            X-Bionic v Šamoríne. Súťažili v kategórii SPEED RUN – je to rýchlostná súťaž, ktorej cieľom je dostať sa
            v čo najkratšom čase do cieľa a zdolať prekážky.
            V náročnej konkurencii 40 chlapcov a 40 dievčat z celého Slovenska sa najlepšie darilo žiačke
            Michaele Kmotorkovej, ktorá sa dostala až do finále a obsadila výborné 5.miesto. Okrem súťaže sme
            mali bohatý sprievodný program. Odfotili sme sa s Marekom Hamšíkom, či Stanislavom Lobotkom,
            pozreli si finálový zápas MSR vo futbale či flag futbale alebo sme si dali zdiagnostikovať držanie tela.
            Zúčastneným žiakom gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy!

Do fotogalérie bol pridaný nový album Majstrovstvá Slovenska v parkúre.

• Oslava MDD

• Najobľúbenejší sviatok všetkých detí...
            Aj v tomto roku učitelia, vytvorili pre našich žiakov, deti z Mš ,ale i deti z obce
            nezabudnuteľné zážitky.
            Pre deti sme pripravili zábavné atrakcie, futbal a športové disciplíny, pri ktorých si
            užili veľa zábavy. Odmena bola zmrzlina i sladkosti, na ktorých sa sponzorsky
            podieľali OcÚ Prašice, Jednota Prašice a majiteľ zmrzliny v Prašiciach.
            Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili prípravy a realizácie tohto veselého dňa.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Oslava MDD.

• Zber papiera

• Tak ako každý rok, aj tento školský rok sa na našej škole uskutočnil jesenný i jarný zber
            papiera. No a pretože sme škola so zameraním na ekologické myslenie a správanie, vieme že
            1 tona recyklovaného papiera môže zachrániť až 17 stromov a ušetriť 4200 kWh elektrickej
            energie. V tomto školskom roku sme spolu vyzbierali za celý rok v škole viac ako 21 ton
            papiera a nás teší že sme spoločne pomohli tak zachrániť približne 362 stromov, čo
            predstavuje jeden malý les - náš školský lesík ;-)
            Výsledky jarného zberu v školskom roku 2022-2023:
            Na 1. stupni sa v poradí tried umiestnila na 1. mieste trieda 1.A s množstvom vyzbieraného
            papiera 1869,3 kg, čo je 84,97 kg na žiaka, na 2. stupni v jarnom zbere 1. miesto obsadila 5.B,
            ktorá nazbierala 892 kg, čo predstavuje 55,75 kg na žiaka.
            V kategórii jednotlivcov sa na 1. stupni umiestnila na 1. mieste Alžbeta Palušová z 2. A, ktorá
            priniesla 912 kg papiera a na 2. stupni Dávid Prochádzka s množstvom 245 kg.
            Keďže sa zber papiera konal aj na jeseň v tomto školskom roku, prinášame aj celkové
            vyhodnotenie zberu papiera za celý školský rok 2022-2023.

Výsledky zberu papiera za celý školský rok 2022-2023
            Na 1. stupni sa v poradí tried umiestnila na 1. mieste 1.A s množstvom 2863,8 kg, čo
            predstavuje 130,17 kg na žiaka, na 2. stupni obsadila 1. miesto 6.A s množstvom 2328,5 kg,
            čo predstavuje 136,97 kg na žiaka.
            V kategórii jednotlivcov sa na 1. mieste za 1. stupeň umiestnila Tamara Okšová zo 4. B, ktorá
            priniesla 1078,5 kg, na 2. stupni obsadila 1. miesto Aneta Zbránková zo 6. A triedy
            s množstvom papiera 1170 kg.
            Spolu celá škola vyzbierala za celý rok 21 274 kg papiera.
            Víťazom blahoželáme a za účasť v zbere papiera ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili i malým
            množstvom papiera. Veľká vďaka patrí za aktívnu pomoc pri zbere aj žiakom 8. A triedy –
            Dávidovi Prochádzkovi, Jakubovi Danišovi, Jakubovi Bajzíkovi, Timotejovi Piknovi,
            Kevinovi Piknovi a Matúšovi Martinčekovi.
            Tešíme sa na ďalší zber v budúcom školskom roku.

• Slávik Slovenska

• Slávik Slovenska má krásnu a bohatú históriu, ktorá sa raz zapíše do histórie Slovenska. Je to súťaž,
            kde zaznievajú krásne slovenské ľudové piesne – náš národný poklad. Garantom tejto súťaže je
            známy operný spevák Peter Dvorský.
            Po trojročnej odmlke sa táto súťaž uskutočnila aj na našej škole dňa 19. 4. 2023. Deti ukázali svoje
            „zlato v hrdle“ a znalosť našich ľudových piesni. Súťažili v dvoch kategóriách.
            V I. kategórii sa do súťaže zapojili deti 1. – 3. ročníka, v II. kategórii to boli žiaci 4. – 6. ročníka.