• Vianočná výzdoba školy

• Už sa blížia Vianoce, ten čas rýchlo letí. Na stromčeku sviečky svietia, šťastím žiaria deti. Vianoce spájajú rodinu a priateľov. My sme spojili svoje sily a ako jedna veľká rodina si spoločne v každej triede vytvorila pod šikovnými rukami krásne vianočné ozdoby rôznych farieb a typov, ktorými sme si skrášlili priestory našej školy, čím sme si vytvorili príjemnú sviatočnú atmosféru.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Vianočná výzdoba školy.

• Oznam

• Na základe dnešného monitoringu zisťovania chorobnosti a respiračných ochorení žiakov pokračuje prerušenie vyučovania podľa rozhodnutia RÚVZ do 22.12.2022. Od 23. 12. 2022  začínajú vianočné prázdniny a začiatok riadneho vyučovania je 9.1.2023.

• Prerušenie vyučovania

• Riaditeľ ZŠ s MŠ Prašice oznamuje, že rozhodnutím RÚVZ v Topoľčanoch sa prerušuje vyučovanie na 1. aj 2. stupni ZŠ od utorka 13. 12. zatiaľ do piatku 16. 12. 2022 vrátane. A zároveň aj prevádzka ŠKD z dôvodu mimoriadne zvýšeného nárastu chrípkových a respiračných ochorení. Z obedov budú žiaci automaticky odhlásení.

Zároveň žiadame rodičov, aby v nedeľu 18.12.2022, najneskôr do 12:00 prostredníctvom edupage, alebo telefonicky oznámili triednym učiteľom, či ich dieťa od pondelka 19.12. nastúpi alebo nenastúpi do školy. Na základe týchto údajov v nedeľu popoludní rozhodne RUVZ o prípadnom predĺžení prerušenia vyučovania.

Rozhodnutie RUVZ sa následne dozviete na webovej stránke školy.

• Exkurzia Hvezdáreň Hlohovec

• 23. novembra žiaci štvrtého ročníka spolu s triednymi učiteľkami a vyučujúcim prírodovedy s p.
            riaditeľom Mgr. Milošom Mikom absolvovali exkurziu do hvezdárne a planetária M. R. Štefánika
            v Hlohovci, aby sa na vlastné oči presvedčili, ako to skutočne vo vesmíre funguje. Pracovníci
            hvezdárne im ukázali ako sa dá orientovať na nočnej hviezdnej oblohe, základné pohyby Zeme,
            striedanie dňa a noci, tiež štyroch ročných období, striedanie fáz Mesiaca a základné informácie o
            planétach našej Slnečnej sústavy. Ako prekvapenie bola hviezdna laserová show a ukážka práce
            s profesionálnymi hvezdárskymi ďalekohľadmi.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia Hvezdáreň Hlohovec.

• Divadlá v novembri

• November sa niesol v znamení návštevy dvoch kultúrnych podujatí, ktorých sa zúčastnili žiaci druhého stupňa.Umelci Súkromného konzervatória Dezidera Kardoša si pre nich pripravili svetoznámy  muzikál Smoliari.

Druhé predstavenie žiaci mali možnosť vidieť v Divadle Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene. Žiakom sa rozprávka Zázračná cesta králika Eduarda veľmi páčila a  priblížila nám hĺbku vlastného srdca.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Divadlá v novembri.