• Zápis do prvého ročníka

• Vážení rodičia a milí predškoláci!

Zápis žiakov do prvého ročníka pre školský rok 2022/2023 sa uskutoční

5. apríla 2022 (utorok)  v čase od 14:00 hod. do 16:00 hodiny v budove  základnej školy.

Pred zápisom vopred vypíšete elektronickú prihlášku ,  ktorá je na internetovej stránke školy. Venujte prosím zvýšenú pozornosť presnému zápisu rodného

čísla a mien aj s diakritikou, aby sme v budúcnosti predišli nepresnostiam v osobných údajoch.

Dieťa je potrebné zapísať, aj keď uvažujete o  predĺžení povinného predprimárneho vzdelávania.

Ak sa rozhodnete pre pokračovanie plnenia predprimárneho vzdelávania -  o rozhodnutie požiadajte riaditeľku MŠ, ktorú dieťa navštevuje.

Do 27. mája 2022 písomne  oznámte riaditeľovi spádovej školy (Oznamenie_.doc), že Vaše dieťa bude pokračovať v plnení predprimárneho vzdelávania.

Zákonný zástupca dieťaťa, ktoré malo odložený začiatok plnenia povinnej školskej dochádzky o 1 školský rok, je povinný opäť zapísať dieťa do 1. ročníka ZŠ.

Na zápis je potrebné priniesť:

občianske preukazy rodičov,

rodný list dieťaťa.

Na zápis by mali prísť s dieťaťom obaja rodičia. V prípade, ak sa zápisu zúčastní s dieťaťom len jeden zákonný zástupca, prineste písomné vyhlásenie č. 1 (.Pisomne_vyhlasenie_c._1(1).doc​​​​​​​), že zadováženie súhlasu druhého zákonného zástupcu je spojené s prekážkou.

Ak sa dohodnete, že rozhodnutie o prijatí môžeme doručiť len jednému zákonnému zástupcovi, prineste písomné vyhlásenie č. 2 (Pisomne_vyhlasenie_c._2(1).doc​​​​​​​)

Podmienky prijímania na základné vzdelávanie:

Zápis je povinný pre deti, ktoré dovŕšia do 31. augusta 2022 šesť rokov.

Výnimočne môže byť prijaté dieťaťa, ktoré nedovŕši šiesty rok veku – so súhlasným vyjadrením príslušného zariadenia centra poradenstva a prevencie a všeobecného lekára pre deti a dorast.

Tešíme sa na stretnutie s Vami.

• Oznam vedúcej ŠJ

• Žiadame rodičov, ktorí ešte neuhradili za stravné za február, aby tak urobili čo najskôr. Platby prosíme uhrádzať NAJNESKÔR do 12-ho v nasledujúcom mesiaci.

• Z rozprávky do rozprávky

• Mesiacu marec patrí prívlastok mesiac knihy a deťom patria rozprávkové knihy.

Preto boli žiaci 2. ročníka pozvaní prežiť piatok 18. 3. 2022 deň s rozprávkami.

Žiaci 2.A ako lienky a žiaci 2.B ako žabky.

Pomocou rozprávok si deti nielen zopakovali získané vedomosti, ale hlavne sa zabavili a prácou v skupinách ukázali tímového ducha.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Z rozprávky do rozprávky.

• Ponožková výzva

• 21.3. je Svetovým dňom Downovho syndrómu, ktorý sa oficiálne oslavuje od roku 2012. Práve v tento deň sa opäť uskutočnila na našej škole „PONOŽKOVÁ VÝZVA“, kedy sme si na každú nohu obuli ponožky, ktoré na prvý pohľad spolu nesúvisia - líšia sa farbou, vzorom či veľkosťou, Tým sme dali najavo, že si uvedomujeme odlišnosť týchto ľudí, ale aj to, že ich podporujeme a ich inakosť chápeme.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Ponožková výzva.

• Hviezdoslavov Kubín

• V dňoch 10.3. a 15.3. sa na našej škole uskutočnilo školské kolo celoštátnej literárnej súťaže v prednese poézie a prózy – Hviezdoslavov Kubín. Súťaž prebiehala v troch kategóriach.

Výsledky:

I. kategória (2. – 4. ročník)

1. Timea Matúšová 4.A

2. Michal Chorvát 2.A, Timea Bartová 4.B

3. Ella Bucová 2.B, Nela Figurová 3.B

1. Matej Fiantok 4.A

2. Viktória Kluková 2.A

3. Emma Piknová 2.A, Karolína Petrušová 3.B

II. kategória (5. – 6. ročník)

1. Nina Okšová 5.A

2. Liliana Laciková 5.B

1. Maroš Grach 5.A

2. Wanda Brižeková 5.B, Karolína Grznárová 5.A

3. Natália Sedlárová 6.A

III. kategória (7. – 9. kategória)

1. Barbora Glosová 9.A

2. Lea Okšová 9.A

3. Sofia Palušová 8.A

1. Veronika Dingová 7.A

2. Mária Barátová 8.A, Adela Sasková 7.A

3. Latoiya Balážová 7.A, Ema Dovalová 7.A

Čestné uznanie: Šimon Chorvát 8.A

Výhercom srdečne blahoželáme!

Do fotogalérie bol pridaný nový album Hviezdoslavov Kubín.

• MDŽ

• 8. marec bol v našej škole veľkým zážitkom pre všetky naše učiteľky, ekonómky,
            upratovačky aj kuchárky. Naši kolegovia pre nás pripravili nádherný program, v ktorom
            ukázali svoje umelecké schopnosti. Okrem hovoreného slova nám tiež zaspievali
            pôsobivú pieseň o kráse slovenských dievčat a žien. Nakoniec nás obdarovali ružami.
            Spríjemnili nám tým pracovné dopoludnie a tiež vylepšili náladu. Už sa tešíme, čo nás
            čaká budúci rok.

Do fotogalérie bol pridaný nový album MDŽ.

• Šaliansky Maťko

• Jednou z vedúcich osobností slovenskej literatúry  bol aj Jozef Cíger Hronský. Ako každý rok, tak aj tento si uctíme jeho pamiatku a celoživotnú tvorbu školským kolom Šalianskeho Maťka. Na našej škole sa toto školské kolo uskutočnilo 24. januára a 27. januára 2022. Žiaci nám predviedli umelecký prednes vybraných povestí. Víťazi postupujú do obvodného kola.

Víťazom blahoželáme a ostaným žiakom ďakujeme za účasť.

Listina víťazov školského kola:

I. kategória (2. -  3. ročník)

1. Eliáš Rybanský 3.A

2. Jakub Chropeň 2.A

Šimon Herda 3.A

3. Maxim Ivaška 3.A

Jakub Pikna 2.B

II. kategória (4.- 5.ročník)

1. Nella Chropeňová 5.B
            2. Timea Bartová 4.B

Karolína Grznárová 5.A
            3. Matej Fiantok 4.A

Nina Okšová  4.A

III.kategória (6. -  7.ročník)

1. Tianna Noelle Veverková 7.A

2. Adela Sasková 7.A

Natália Sedlárová 6.A

3. Adriana Deličová 6.A

Aneta Gavalcová 7.A

Do fotogalérie bol pridaný nový album Šaliansky Maťko.