• 23. ročník McDonald´s Cup 2021/22

• Školská súťaž v malom futbale 10-členných koedukovaných družstiev chlapcov a dievčat 1. stupňa základných škôl

26.apríla sa aj naši futbalisti – dievčatá a chlapci zúčastnili okresného kola Mc Donald Cupu v Kovarciach na futbalovom štadióne. Obsadili 7. miesto.I keď nevyhrali, zažili po dlhšej pandemickej dobe konečne pravú športovú atmosféru. Za bojovnosť a reprezentáciu im ďakujeme.

Do fotogalérie bol pridaný nový album 23. ročník McDonald´s Cup 2021/22.

• Zbierka  DEŇ NARCISOV  je opäť tu !

Po dvoch rokoch pauzy sa naša škola opäť vo štvrtok 28. 4. 2022 zapája do zbierky, ktorá je pre slovenských onkologických pacientov tá najvzácnejšia. Liga proti rakovine ju realizuje aj v uliciach PODPORTE AJ VY DEŇ NARCISOV 2022 . Pripnite si malý kvietok na podporu onkologických pacientov. Viac o možnostiach prispenia i o tom, ako pomáha Liga proti rakovine nájdete na www.dennarcisov.sk. Prispieť môžete do 6.5.

Liga proti rakovine vám ďakuje.

• Deň Zeme

• 22. apríl je vyhlásený ako ,, Deň Zeme“. V tento deň sa aj naši žiaci aktívne zapojili.Pomocou rôznych aktivít sa zaujímali o pomoc našej planéte. Potom vyrazili  už aktívne pomáhať- zbierali odpad v obci. Nazbieraný odpad odniesli do dvora za poštou. Takto sme si pripomenuli ,že každý z nás môže niečo urobiť pre našu planétu.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň Zeme.

• Radosť z hry

• V ŠKD majú deti priestor na hru, ktorá je významná pre ich vývoj a ďalší zdravý rast osobnosti. Hrajú sa spoločne v exteriéri aj interiéri, skupinovo aj individuálne. Majú priestor na objavovanie nových a zaujímavých vecí,   z ktorých majú radosť ale aj očakávanie . Deti by v prvom rade mali byť deťmi a hrať sa. Svojou fantáziou a šikovnosťou vytvorili rôzne bubliny z farebného „slizu“ .

„O hraní sa často hovorí, aká by to pre deti mala byť úľava od vážneho učenia. Pre deti ale hra je vážne učenie.” (Rogers)

Do fotogalérie bol pridaný nový album Radosť z hry.

• „Všetci s florbalkami do školy!“

• Pri príležitosti Medzinárodného dňa florbalu sme 12.4.2022 v škole usporiadali pre deti z 1.stupňa medzitriedne zápasy vo florbale. Zapojili sa všetky deti z tried a tým sme rozhýbali aj žiakov, ktorí florbal nehrali a florbalku ani nevlastnia.

Šport nás všetkých spája, pretože je skvelý v každej podobe. Dnes nikto nebol víťaz ani porazený.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Medzinárodný deň florbalu.

• Zápis detí do materskej školy

• Základná škola s materskou školou, Ul. 1. mája 144, Prašice

Vás srdečne pozýva

na zápis detí do materskej školy

na školský rok 2022/2023,

ktorý sa uskutoční

od 2.5.2022 do 13.5.2022 budove materskej školy

v čase od 7.00 do 16.00.

Ešte pred zápisom Vás žiadame vyplniť elektronickú prihlášku,

ktorú nájdete na webe školy, alebo tu: elektronická prihláška

Podmienky na prijímanie detí do materskej školy

Vypracované v súlade so zákonom č. 245/2008 Z.z. v zmysle Vyhlášky MŠ SR č.306/2008 Z.z. o predškolských zariadeniach

Do materskej školy na školský rok 2022/2023 môžeme prijať 16 nových detí

Do materskej školy  v súlade s § 59 ods. 1 a 2 zákona č.245/2008 Z.z.

• sa prednostne prijímajú deti, pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné,
            • výnimočne* možno do materskej školy prijať dieťa od dovŕšenia dvoch rokov veku.

Ostatné podmienky na prijímanie detí do materskej školy

1. Deti, ktoré dovŕšili štyri roky do 31. augusta 2022.

1. Deti, ktoré dovŕšili tri roky do 31. augusta 2022.

1. V priebehu školského roku sa prijímajú na predprimárne vzdelávanie deti len v prípade, ak to bude kapacita zariadenia dovoľovať.

1. Pri rozhodovaní o prijatí do materskej školy, budeme postupovať podľa veku detí a naliehavosti situácie v rodine.

1. Pri rozhodovaní o prijatí do materskej školy, budú uprednostnené deti zamestnancov školy a ich najbližších rodinných  príslušníkov

*(napríklad : voľná kapacita zariadenia, osvojené hygienické návyky dieťaťa)

• Veľkonočné tvorivé dielne

• Zima skončila a čoskoro tu bude Veľká noc, s ktorou sa spájajú rôzne veľkonočné zvyky.  K nim okrem iného patrí aj čistenie a výzdoba ľudských príbytkov, písanie veľkonočných pozdravov, maľovanie kraslíc…, preto sa žiaci I. stupňa pustili  do jarnej a veľkonočnej výzdoby našej školy. Vyrobili rôzne dekoratívne predmety a veľkonočné dekorácie, ktorými skrášlili priestory našej školy.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Veľkonočné tvorivé dielne.

• Testovanie 9 v školskom roku 2021/2022

Testovanie sa uskutoční 6 . apríla 2022 (streda).

Celonárodné testovanie žiakov 9. ročníka TESTOVANIE 9-2022 z predmetov matematika a slovenský jazyk a literatúra sa uskutoční dňa 6. apríla 2022. Školský koordinátor T 9-2022 - Mgr. Alica Berecová, školské administrátorky T 9-2022 - Mgr. Ľubomíra Adamčíková, Mgr. Jana Mikušová. Žiaci IX. A tr. sú rozdelení do dvoch skupín, informácie o zadelení a ďalšie usmernenia pre žiakov sú zverejnené na nástenke triedy IX. A. Podrobné informácie o Testovaní 9-2022 nájdete na stránke NÚCEM: Testovanie 9-2022

• Oznámenie o udelení riaditeľského voľna

• Na základe § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon)
            a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a § 3 ods. 10 vyhlášky
            231/2009 Z. z. o podrobnostiach o organizácii školského roka na základných školách, na
            stredných školách, na základných umeleckých školách, na praktických školách, na odborných
            učilištiach a na jazykových školách

udeľujem

z organizačných dôvodov – TESTOVANIE 9

žiakom 5. – 8. ročníka

dňa 6. apríla 2022 (streda) riaditeľské voľno.

• Jar v ŠKD

• Už sa tešíme na jar a ozdobujeme si klubovňu. Nová technika sa nám páčila, ani lepidlo, ani nožnice, len naše šikovné prsty a aha kvietky.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Jar v ŠKD.